İşlem yapılıyor, lütfen bekleyiniz!..

Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri Sinexon Sineklik Sistemleri

Bayimiz Olmak ster misiniz?

Sıkça Sorulan Sorular

S- Mevcut PVC doğramama sineklik yaptırabilir miyim?

C- Evet, mevcut takılmış olan, PVC-Ahşap-Alüminyum-Demir her türlü doğramanıza sonradan Sineklik yapılabilir.

S- Penceremin rengine uygun sineklik yapılabilir mi?

C- Her türlü doğramanıza uygun renkte sineklik yapılabilir. Bazı sineklik modellerimizde PVC doğramanızın renk ve ahşap dokusuna birebir aynı uygunlukta da sineklik yapılabilir.

S- En ekonomik sineklik modeli hangisidir.?

C- Menteşeli sineklik en ekonomik sineklik modelidir. Ancak ekonomikliği elde etmeye çalışırken; bazı üreticilerin kullanmış olduğu ince alüminyum profil, düşük kaliteli sineklik tülü ve tamamlayıcı aksesuarlar ile çok kısa ömürlü kalitesiz sinekliği de satın alabilirsiniz. Önemli olan, kaliteli hammaddeyi üstün işçilik ve montaj hizmeti ile birleştirecek doğru üreticiyi bulabilmektir.

S- Sinekliğin fiyatı nasıl hesaplanır, m2 bazında mı fiyatlandırılır?

C- Sineklik sistemleri ebatlarına göre oluşturulmuş fiyat listeleri üzerinden fiyatlandırılır. Sineklik üreticisinden kabataslak sineklik fiyat teklifi alabilmek için doğramanızı açtığınızda görmüş olduğunuz lastik contadan (fitil) contaya iç ölçü alınır. Yani hava boşluğunu görebildiğiniz yerin ölçüsü iç ölçüdür. Bu ölçü kabataslak fiyat teklifi alabilmek için yeterlidir. Ancak net ölçünün ve doğru sineklik modelinin belirlenmesi için uzman bir üreticinin ölçü alımı daha doğru olacaktır.

S- Sineklikler nasıl temizlenebilir?

C- Menteşeli Sineklik - Sürme Sineklik = Doğramanın üzerindeki menteşelerinden veya kaydığı raydan çıkartılır. Duş telefonu ile küvette veya çok tazyikli olmayan ince gözenekli su püskürten hortumla balkonunuzda, bahçenizde sineklik tülündeki toz ve kirler temizlenebilir.
Stor Sineklik - Pileli Sineklik = Tülün iki tarafından tülü araya alarak iki yandan nemli bir bez ile tül temizlenebilir. Daha detaylı bir temizlik yapılmak isteniyorsa montaj vidalarından sinekliği sökerek aynı menteşeli sineklikte olduğu gibi duş telefonu vb. yöntemle temizlik yapılmalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki; temizlikten sonra doğru montajı tekrar yapabilmeniz ve sökme-takma işlemi esnasında ürüne veya herhangi bir aksesuara zarar vermemeniz ve aksesuarları kaybetmemeniz önemlidir.

S- "Stor Sinekliğimin tülü yırtıldı ve tülü toplamıyor, herhalde bir sorun var, yenisini mi yaptırmalıyım?"

C- Yenisini yaptırmak da bir çözümdür tabi ki. Ama Stor Sinekliğin tülü de aksesuarları da sonradan değişebilir, yenisini yaptırmak zorunda değilsiniz. Ürünü aldığınız üreticinin bilgilerini ve ürünün markasını kaybetmeyeceğiniz bir şekilde muhafaza etmeniz ilerleyen zamanlarda karşılaşacağınız sorunları kolayca çözmenizde size fayda sağlayacaktır.

S- "Pileli Sinekliğimin iplerini çocuğum oynarken kopardı ne yapmalıyım?"

C- Pileli Sinekliğin ipleri, tülü ve herhangi bir aksesuarı daha sonrasında değişebilir üzülmeyin. Kullanım hataları dışında sistemimiz zaten 2 yıl firmamız garantisindedir.2 yıl sonrasında da tüm değişimler için gerekli malzemeler ve tüm aksesuarlar firmamızda mevcuttur.

S- Pileli Sineklik ne tip doğramalara uygundur?

C- Pileli Sineklik her türlü kapı, pencere modeline uygulanabilir. CAM BALKON önünde bile uygulanabilir. Hatta doğrama olmayan iki duvar arasına bile uygulanarak mekanları adeta cibinlik gibi kaplamaya imkan sağlayan; birçok sineklik modelinin çözümsüz kaldığı yerde çok alternatif çözümler sunabilen bir sineklik modelidir.

S- Sinekliğimin ömrünü uzatmak için ne yapmalıyım?

C- Menteşeli Sineklikte; yaz sonunda çıkarıp bir yerde muhafaza edip bir sonraki yaz başında tekrar monte etmek, Sürme Sineklikte Sineklik kapısını raydan çıkartarak kışın bir yerde muhafaza etmek, Stor Sinekliği kullanılmadığı durumlarda, rüzgarlı havalarda ve kışın, tüllerini zarar görmemesi için sarım kutusunda tutmak, Pileli Sinekliği; kışın ve kullanılmadığı durumlarda tüllerini yana doğru toplayarak kapalı olarak tutmak ve diğer yaz başında; çalıştığı kanalı kışın birikmiş toz,yaprak parçası vb. kirlerden elektrik süpürgesi ve temiz nemli bir bez ile temizleyerek rahat çalışabilmesini sağlamak, Ve tüm sineklik sistemlerini belirtildiği şekilde ve kullanım amacına uygun olarak kullanmak ÜRÜNLERİN UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINI SAĞLAR.

S- Stor ve Pileli Sineklikte tül çalıştığı kanaldan çıktı. Sinekliğim bozuldu mu?

C- Hayır, tülü çalıştığı kanala parmağınızın ucuyla veya kesici olmayan bir aletle tekrar sokarsanız rahatça çalışacaktır. Tül dışarıdayken sinekliği çalıştırmanız çalışan tüle zarar verebilir, tülü kanala soktuktan sonra sistemi çalıştırınız.

S- "Monoblok Panjurlu doğramam var ve panjur doğramama direkt monte edilmiş.Doğrama ve Panjur arasında herhangi bir boşluk yok, buraya uygun sineklik yapılabilir mi?

C- Evet bu tip durumlar için özel olarak geliştirilen YAY-PİMLİ SİNEKLİK SİSTEMİ ile bu mümkündür.Bu sistem sayesinde; doğramanızda pencere kapandıktan sonra lastik conta ile panjur arasındaki dar mesafeye sığabilen özel tasarım profil ve profil üzerinde bulunan yaylı pimden oluşan sistem sayesinde sineklik istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir. Ekonomik ve sağlam bir sineklik çözümüdür. Bu sistem sadece monoblok panjurlu pencereler için değil tek kanatlı her türlü pencereler için uygundur. Bu sistemin yanında; panjurun dışında bulunan yan dikme raylarına Pileli Sineklik monte edilerek de sineklik ihtiyacı çözümlenmiş olur.

S- "Hebe-Schiebe ( Kaldır-Sür) doğramam var ve dışarı çıkarken ayağıma takılan veya bana engel oluşturmayacak bir sineklik istiyorum.Mümkün müdür?"

C- Evet, PLISE LUX bunun için en doğru seçimdir. Otomatik olarak toplanan akrep kuyruğunu andıran ray sistemli PLISE LUX modeli sayesinde, sinekliği açıp dışarı çıkarken ayağınıza takılan herhangi bir engel -bir ray profili- bulunmaz. Engelli kişilerin dışarı tekerlekli sandalye ile çıkarken ve bahçeye servis arabasını çıkarırken rahat kullanım sağlayan bir modeldir.

S- Pileli sineklik tülü, kıvrım katlarından zaman içinde kırılma yapar mı?

C- Firmamızın kullanmış olduğu Pileli Sineklik Tülleri, Avrupa'dan ithal, üstün kaliteli polyester iplikten üretilmiş ve güneşte solmaya dayanıklılık ve alev almaya dayanıklılık kimyasallarının hakkıyla kullanıldığı sektörünün gerektirmiş olduğu testlere tabi tutulmuş kaliteli bir üründür. Firmamız, Dünya'da işinin uzmanı firmaların da kullanmış olduğu tedarikçiden ürününü direkt kendisi ithal ederek işini şansa bırakmaz. Ama bazı Uzakdoğu firmalarının üretmiş olduğu ürünleri ithal ederek, düşük kaliteli üretim yapan firmaların ürünleri için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayabilir.

S- Sineklik kapım ben çıktıktan sonra arkamdan otomatik olarak kapanabilir mi?

C- Evet, bu otomatik menteşeli sineklik kapı sistemi sayesinde mümkündür. Kapının kapanma sertlik hızını da, menteşe üzerinde bulunan ayar vidası ile sağlayabilirsiniz.

S- Bodrum kattaki sineklik tülümü fare kemiriyor. Daha farklı bir tül var mı?

C- Bu tip durumlar için paslanmaz alüminyum telden imal edilen sık gözenekli sinekliklerimiz sayesinde hem haşereler eve giremez, hem de tülü kemiremez. Bu sadece menteşeli ve sabit sistemler için geçerlidir.

S- Sineklik tülünün daha sık gözeneklisi var mı? Bundan sinek girebilir.

C- Sineklik tülleri doğada yaşayan kara sinek, sivrisinek vb. haşere türlerinin kanat yapıları göz önünde bulundurularak imal edilmiştir. Bu da gözeneklerin 1,6 x 1,8 mm. gibi küçük bir şekilde imal edilmesini sağlamıştır. Dolayısıyla bu gözeneklerden imal edilmiş boşluklardan sinek giremez. Sivrisinekler yürüyebilen canlılar değillerdir. Helikopter gibi dikine havalanarak ileri veya hafif çapraz uçabilirler. Ve doğadaki en küçük sivrisineğin kanadının çapı da çırptığı anda bu gözenek yapısından içeri girmesine müsaade etmez. Sinekliği genelde evin tüm kapılarına ve pencerelerine yaptırıp, küçük bir ayrıntı olan WC-Banyo pencereleri unutulur. Evlerimizde ve Villalarda de en çok havalandırmaya ihtiyaç duyulan yerler bu mekanlardır. İlk olarak bu mekanlara sineklik taktırmalıyız. Sineklikleri girip-çıkarken kapatmayı unutmamalıyız.